logo_cz.png

VÝROBCE OCENĚNÍ, POHÁRŮ A REKLAMNÍCH PŘEDMĚTŮ

Naše Wikipedie

Množství technologií a materiálů používaných při výrobě našich unikátních sošek je doslova neomezené. Abychom usnadnili našim zákazníkům orientovat se v materiálech, které ovlivňují termíny dodání, ceny nebo možnosti provedení, představujeme krátký přehled znalostí o nejdůležitějších technologiích, které využíváme. Můžete zde najít i přehled technických kladů a nedostatků materiálů.    

Proč je lepší použít povrchovou gravírovací techniku než vnitřní? Jakou výhodu má UV tisk oproti běžnému malování? Je lepší zvolit skleněnou nebo kovovou plaketu?    

Po přečtení naší Wikipedie budou odpovědi na tyto další otázky jasné.    

Začněme s  konstrukčním provedením ocenění.

Materiál

szkło kryształ

Sklo

Nejdůležitější materiál používaný v naší firmě. Odtud pochází název GLASSO, který se zakořenil v paměti našich zákazníků. Sklo je díky své variabilitě nezbytným materiálem pro vytváření ocenění. Jeho průhlednost umožňuje využití libovolné technologie. Je jako čistý list papíru, na kterém můžeme vytvořit prakticky libovolné projekty.
mosiadz.jpg

Kov

Při vytváření našich ocenění využíváme širokou škálu kovových prvků. Stejně jako u skla, z něj můžeme vytvořit celé ocenění nebo doplňky k oceněním z jiných materiálů. V naší výrobě používáme několik kovových slitin, které se liší svými technickými vlastnostmi a možnostmi zpracování, ale především barvou.
drewno pełne

Dřevo

Dřevo je "živý" materiál - to znamená, že jeho struktura se může časem měnit. To způsobuje, že i přes teoretickou jednoduchost výroby dřevěných prvků není jejich použití pro výrobu ocenění tak snadné. Nicméně díky velkým zkušenostem s výrobou ocenění kombinujících různé materiály můžeme úspěšně využívat dřevěné prvky v naší každodenní výrobě.
żywica

Pryskyřice

Epoxidová pryskyřice se používá jako pojivo pro konstrukční lamináty, pro zalévání elektrických prvků, jako lepidlo pro kovy a jako surovina pro výrobu tvrdých forem.
wózek widłowy druk 3d

Tisk 3D

Technologie 3D tisku umožňuje vytvoření libovolných a složitých prvků a modelů. Díky ní můžeme přenést virtuální trojrozměrný projekt přímo do reálného světa.
akryl odlewany

Akryl

Akryl, často nazývaný akrylové sklo, je ekvivalentem skla v kategorii umělých materiálů. Z dálky vypadá podobně, ale díky tomu, že je to umělý materiál, je plastičtější. Můžeme ho snadno řezat laserem, ohýbat a také zasazovat prvky dovnitř. Tyto prvky z něj dělají nezastupitelný materiál v projektech, které nelze provést ze skla.
podstawa betonowa statuetki

Beton

Materiál, který naše firma občas používá. Je obtížné ho zpracovat pro dekorativní účely. Vytvořené tvary se obvykle omezují na jednoduché tvary, které slouží především jako podložky.
kamien

Kámen

V mnoha našich realizacích využíváme také kamenné prvky. Kameny se v přírodě vyskytují v různých barvách a vzorech. Velmi dobře se pojí dohromady se sklem nebo kovem. Ale také fungují velmi dobře jako samostatná ocenění.

Technologie gravírování

grawer-3d-min.jpg

3D vnitřní gravírování

To je gravírování 3D prvků laserem uvnitř skla. Na rozdíl od 2D gravírování nás zde neomezuje pouze jedna rovina. Gravírování můžeme provést téměř na celé ploše ocenění.
grawerunek wewnetrzny 2d

2D vnitřní gravírování

Je to 3D gravírování plochého (2D) prvku v skle pomocí laseru. Obvykle se používá pro texty, loga, fotografie a jiné ploché grafiky. Může být použito na oceněních - plaketách (jako například plochá plaketa GLA0001), ale také na prostorových oceněních (jako například kostka GLA0004).
piaskowanie-min.jpg

Pískování

Metoda povrchového gravírování funguje na podobném způsobu jako povrchový CO2 laser - vybere materiál z povrchu ocenění a zmatní ho. Materiál má na místě pískování prohloubení, jehož velikost závisí na délce a intenzitě pískování na daném místě.
statuetka szklo Dekra glasso

Povrchový CO2 laser

Laserové povrchové gravírování je metoda označování plochých povrchů pomocí CO2 laseru. Gravírovacím nástrojem je zde laserový paprsek směřující kolmo na označovaný povrch.
statuetka grawerunek wewnetrzny 2,5d

2,5D vnitřní gravírování

Toto je specifická varianta 3D gravírování. Používá se však k vytvoření polovičních 3D modelů z fotografie osoby nebo fotografie jakéhokoli jiného objektu.
statuetka szklo Replenish glasso

Malování

Prakticky každý skleněný prvek, který vytváříme, můžeme natřít vybranou barvou. Může to být plné malování, které dá sklu konkrétní barvu, nebo to může být jen ornament, který vizuálně zkrášlí průhledné sklo.
nadruk-UV-min.jpg

UV potisk

Druh tisku speciálním inkoustem v paletě CMYK + bílé, který je vytvrzován bílým UV světlem. UV tisk může být použit na téměř jakémkoli plochém povrchu ocenění.
statuetka szklo Drama Desk glasso

Štítky

Aluminiové štítky v různých barvách jsou připevněny k podstavě ocenění. Jsou skvělou volbou pro umístění grafiky na ocenění, na kterém nelze provést gravírování.
fusing

Fusing

Technologií tavení skla je možné dosáhnout zajímavých dekorativních efektů. Dvěma základními efekty jsou zaoblení a vyhlazení okrajů. Tím se na povrchu skla vytvoří zajímavé struktury. Sklo pro tavení může být připraveno jakýmkoli typem řezu, který nám umožní dosáhnout požadovaného tvaru.
statuetka druk3d golden tooth glasso

Metalizace

Tato technologie dává projektům exkluzivní chromový vzhled. Používá se především pro projekty z 3D tisku a pryskyřice. Díky metalizaci získává ocenění zcela odlišný vzhled v porovnání s jinými povrchovými úpravami.